Zapytaj o wolny termin

Last Minute
Zapraszamy do Apartamentów Grapa!

Karpacz

 
Karpacz to dolnośląska, położona w sercu Karkonoszy mieścina o profilu turystycznym. Tu, gdzie przed wiekami swoje domostwa budowali górnicy, drwale, węglarze czy poszukiwacze złota, od połowy XIX stulecia zaczęły ściągać coraz liczniejsze tłumy wczasowiczów. Letni marsz po malowniczych górach i zdobycie Śnieżki – najwyższego (1602 m n.p.m.) szczytu całych Sudetów – wciąż stanowią ogromną zachętę do przyjazdu. Dobrych powodów, by odwiedzić Karpacz, jest znacznie więcej.

Osoby preferujące aktywne formy wypoczynku będą szczególnie zadowolone. Niewątpliwie poważny sprawdzian kondycyjny zafundują liczne trasy rowerowe. Coraz większą popularnością cieszą się parki linowe – nie tylko te zbudowane w koronach drzew, ale też tak oryginalnie umiejscowione jak np. ten na skoczni narciarskiej “Orlinek”.
Są również korty tenisowe, całoroczne lodowisko, aquaparki czy wszelkiego typu boiska. Naturalnie zimą ruszają narciarskie wyciągi – wśród wielu stoków i stacji coś w sam raz dla siebie znajdą tak początkujący, jak i zaawansowani miłośnicy białego szaleństwa.

A co można znaleźć na mieście? Jednym ze “znaków firmowych” Karpacza jest słynne Muzeum Zabawek, z bogatą kolekcją liczącą grubo ponad 2 tysiące eksponatów. Placówka mieści się w dawnym dworcu kolejowym. Podobnymi miejscami są dwie wystawy budowli z klocków LEGO, Dom Lalki Adoptowanej czy Muzeum Konsol Gier Video. Świetną zabawę dla dzieci zapewniają także Park Bajek oraz Western City – żywe miasteczko Dzikiego Zachodu.

Jako że dzieje Karpacza sięgają nawet XII wieku, to w mieście nie brakuje budowli o wartości historycznej. Takich jak zachwycająca Świątynia Wang, przeniesiona do miasta wprost z Norwegii w XIXw. Wyróżnikami miejscowości są również malownicza zapora na Łomnicy i dawne karczmy sądowe, takie jak “Bachus”.

Warto przy okazji odwiedzić “Karkonoskie Tajemnice” – niezwykłe muzeum, w którym ożywają barwne legendy o potężnym Duchu Gór. A skoro już o szeroko rozumianych sekretach i cudach mowa, to nie można zapominać o miłosnym źródełku przy kaplicy św. Anny w Sosnówce i “Trójkącie Bermudzkim”: miejscu, w którym każdy kierowca chce sam zobaczyć, jak jego zgaszone auto jedzie pod górkę.

Karpacz zapewnia mnóstwo wspaniałych możliwości i okazji ku temu, by zrelaksować się, poznać nowe ciekawostki czy dobrze się bawić. Tak samo dorosłym, jak i dzieciom. Niezależnie od pory roku, a nawet aktualnej pogody.

Karpacz